מכונית מעופפת כבר נחשבת אמצעי תחבורה מאושר – בסלובקיה!

מכונית מעופפת AIRCAR

מכונית מעופפת בסלובקיה הוא קונספט שציפו לו זמן רב. הוא הוצע לראשונה על ידי הממציא הסלובקי סטפן קליין ב-1924, והרעיון קם לתחייה שוב בשנים האחרונות.

ממשלת סלובקיה רוצה להפוך את המדינה למרכז של צורת תחבורה חדשה זו, והיא הקצתה מיליון אירו לפתח את הרעיון הלאה. המכונית המעופפת תיבנה עד 2020 ותיבחן בכבישים ציבוריים עד 2021.

המכונית המעופפת היא כלי רכב שיכול לעוף. בסלובקיה חברה פיתחה מכונית מעופפת. הוא יוכל לטוס כ-100 דקות עם טווח של כ-50 קילומטרים.

הרעיון מאחורי המכונית המעופפת הוא להקל על הנסיעה בסלובקיה ובמדינות אחרות על ידי שימוש בכוח התחבורה האווירית. טכנולוגיה זו תעזור גם להפחית את התנועה והזיהום.

חברה סלובקית פרסמה בספטמבר 2018 את אב הטיפוס הראשון שלה של המכונית המעופפת, הנקראת AeroMobil 3.0, לאחר יותר משש שנים של עבודת פיתוח. וכיום בפברואר 2022 כבר אושרה כאמצעי תחבורה רשמי!

מכוניות מעופפות הופכות פופולריות יותר ויותר. חברות כמו אובר כבר משתמשות בהן להסעת נוסעים. עם זאת, סלובקיה היא המדינה הראשונה שיש לה מכונית מעופפת שהועמדה לרשות הציבור.

ממשלת סלובקיה שיתפה פעולה עם חברת התעופה הסלובקית AeroMobil לייצור המכונית המעופפת הראשונה במדינה. המכונית המעופפת תהיה זמינה לשימוש הציבור בקיץ הקרוב.

צריך רישיון טיס כדי לנהוג במכונית מעופפת?

נכון להיום ובהתאם לתמימות דעים בקרב רשויות התעופה בעולם, מכונית הטרנספורמציה הכוללת כנפיים תצטרך שדות תעופה, כאשר תצטרכו להיות רשומים, להכיר את הכללים, לקבל אישור המראה ונחיתה ולאחר מכן להמשיך במסלול נסיעה רגיל ליעד שלכם – משמעות הדבר שמכונית מהסוג הזה מחייבת כרגע רישיון טיס.
למרות שנדרש רישיון מיוחד למכונית מעופפת, בחברה מסבירים כי המכונית שומרת על יציבות ודינמיות וכי נהלי ההמראה והנחיתה התקבלו גם ללא צורך מהנהג לגעת בפקדי הטיסה.

אם תקבלו רישיון טיס תוכלו לרכוש את המכונית כבר בשנת 2023, בהתאם לדיווחי החברה לתקשורת, המכונית הצליחה לטוס בין שני שדות תעופה בסלובקיה, משדה התעופה בעיר ניטרה אל שדה התעופה בעיר הבירה ברטיסלבה בזמן מהיר של 35 דקות.
קליין ויז'ן לא מסתפקת רק בהישגים המשמעותיים האחרונים שלה ובסרטונים ויראליים של המכונית המעופפת באוויר, החברה צפויה להטיס את המכונית המעופפת שלה, ככל הנראה בגרסה המתקדמת יותר, מלונדון אל פריז ולרשום הישג ניכר!

עתיד המכוניות המעופפות: אירופה מאיצה את התחרות הבינלאומית

סלובקיה היא לא המדינה היחידה שמתחרה על הובלת ענף המכוניות המעופפות, בין המדינות ניתן למצוא את ארה"ב, סינגפור, יפן, גרמניה ואפילו חברות ישראליות רושמות הישגים בתחומים המכוניות המעופפות.
המכוניות המעופפות מתפתחות בקצב מואץ בשלבים הטכניים, האישורים מול התקנים ודרישות התעופה במדינות השונות ובעיקר הסמכה של איחוד האירופאי ורשות התעופה הפדרלית בארה"ב.
מלבד מכוניות מעופפות פרטיות, בעשור הקרוב צפויות להיכנס לפעולה רכבים מעופפים לשירותי ההצלה והביטחון ומוניות מעופפות שישנו את כללי המשחק בתחבורה והתיירות במדינות רבות בעולם.

לחזור למשהו ספציפי?

Contact Us

קבלת עדכונים על מכוניות מעופפות? שיתוף פעולה? מידע חשוב? השאירו פרטים!

דילוג לתוכן